W dniu 7 października 2017 roku uczniowie klas 2, 3 i 4 technikum informatycznego uczestniczyli w targach komputerowych PGA Poznań 2017. Są to największe targi gamingowe nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z premierami sprzętu komputerowego, gier, turniejów eSportowych, meet-upów z Youtuberami, strefy retro gier, czy zapoznaniu z nowinkami technologicznymi takimi jak okulary VR.  Nie lada gratką był customowy komputer złożony i obudowany na silniku samochodu rajdowego Mercedes V8 AMG.

Uczniowie mieli możliwość porozmawiania i obejrzenia oferty różnych firm zarówno tworzących oprogramowanie biurowe, ale także multimedialne. Wielu z nich mogło na żywo spotkać osoby, które do tej pory znajdowały się tylko w wirtualnej rzeczywistości Internetu.

Organizatorem wyjazdu był nauczyciel przedmiotów informatycznych, pan Mariusz Dubacki

komp1.jpg

komp3.jpg