11 maja 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie wszystkich uczniów z Kapitanem Cezarym Bartosiewiczem, grotmasztem Kaphornowców – bractwa żeglarzy, którzy opłynęli przylądek Horn. Przed uczniami wystąpiła także Pani Mira Urbaniak, znana żeglarka, aktywnie działająca na rzecz środowiska żeglarskiego, członkini Bractwa Kaphornowców.

Gości przywitali gospodarze szkoły, Pan Zbigniew Piotrowski, dyrektor szkoły oraz Pan Mirosław Graczyk, Starosta Powiatu Toruńskiego. Żeglarze opowiedzieli naszym uczniom o polskim żeglarstwie i o historii Gdyni. Został zaprezentowany także film.

W tym tygodniu, w wyznaczonym przez Pana Dyrektora dniu i godzinie, wszyscy uczniowie napiszą test, który będzie bazował na informacjach przekazanych podczas spotkania. Nie tylko wiedza, ale i refleks są ważne. Nauczyciele nadzorujący przebieg testu będą odnotowywali czas oddania wypełnionego sprawdzianu. Warto się przygotować i poczytać nieco więcej informacji pod tym linkiem http://bractwo-kaphornowcow.pl/program-kurs-na-horn/.

Pięć osób, które najlepiej i najszybciej wypełni test czeka wspaniała nagroda! Wezmą oni udział w dwudniowym rejsie po Zatoce Gdańskiej ufundowanym przez Bractwo! Odbędzie się on po 21 czerwca, a uczniowie pojadą ze szkolnym opiekunem. Bądźcie czujni i dobrze przygotujcie się do sprawdzianu, bo warto!

Życzymy powodzenia!

zegla.jpg